صفحه اصلی > اخبار > محتوای
تکنیک های مورد استفاده در خطوط لوله و لوله کشی صنعت جوش های متضاد
Mar 12, 2016

وقتی یکی به نظر می رسد در بزرگ نفت و گاز نصب مانند پالايشگاه در سراسر بسیاری از هکتار و نمایندگی از میلیون ها دلار تجهیزات و سرمایه گذاری زیرساخت، یکی نفت خام به پالایشگاه فرایند پالایش تزریق کنید. این است زیرا نفت خام از طریق لوله حمل و نقل است. ایستگاه های پمپ روغن پمپ که به خط لوله نیز دور از این پالایشگاه قرار دارد.

اما وجود دارد برای یک هدف خط لوله زیرزمینی و پالایشگاه بالای سطح زمین. که برای نفت تصفیه شده و محصولات دیگر به عموم مردم است. خط لوله برای حمل و نقل نفت خام و پالایشگاه تصفیه نفت خام این است.

جالب است بدانید که تکنیک های جوشکاری برای این ساختارها مکمل دارد کاملا مخالف یکدیگر است. سراشیبی تکنیک جوش برای جوشکاری خطوط لوله در حالی که دشوار جوشکاری جوشکاری پالایشگاه سیستم های لوله کشی استفاده می شود استفاده می شود. کدهای جوشکاری و روشهای مختلف هستند. در حالی که پالایشگاه کار لوله کشی توسط ASME Sec IX کنترل جوش خط لوله توسط API 1104 کنترل می شود.

در این مقاله ما می رویم به بحث یک چگونه و چرا دو روش جوشکاری را از یکدیگر متفاوت است. زیر مناطق اصلی که ما بیشتر پیدا تفاوت دارد: 1.) جوش مشترک 2.) استفاده از گیره 3.) جوش روش 4.) کدها و استانداردهای 5.) پوشش الکترود و 6.) سرعت جوشکاری.

جوش مشترک

ضخامت لوله مورد استفاده در خطوط لوله معمولا کمتر از آن مورد استفاده در لوله کشی پالایشگاه است و انتهای لوله خط انتقال دستگاه beveled در حالی که انتهای لوله پالایشگاه مشترک لوله کشی دستی قطع و beveled. این دو عامل نقش عمده در تعیین روش های جوشکاری مخالف.

از انتهای لوله خط انتقال لوله کارخانه ماشین و صاف, آن آسان برای استفاده است گیره داخلی برای تنظیم هر دو انتهای خط لوله مشترک نگه داشتن لباس ریشه فاصله بدون tacks نتیجه در سراشیبی جوش روش (شکل 1) انتخاب بهتری برای جوشکاری سریع است. در مقابل، در مورد لوله کشی پالایشگاه نه تنها ضخامت لوله بزرگتر است اما همچنین bevels دست ساز چنان صاف هستند. جوش میخ سرپهن کوچک نیز به جای بست استفاده می شود و شکاف ریشه يكسان در مورد خط لوله مشترک است. بنابراین سربالائی جوش روش (شکل 2) انتخاب بهتر است.

یک دلیل اندازه ریشه فاصله بین خطوط لوله و اتصالات جوش لوله کشی است. ریشه فاصله خط لوله مشترک است 1.6 mm (شکل 3) نسبت به 3 mm در جوش لوله کشی مشترک (شکل 4). مشترک با فاصله ریشه کوچکتر می توانید به راحتی با روش سراشیبی در حالی که در شکاف ریشه بزرگتر شما نیاز به حرکت بافی از الکترود به فیوز چهره ریشه هر دو ترکیب هر دو چهره ریشه، جوش داده شده.

استفاده از بست
لوله های خارج از جاده وشارع که مایلی گسترش است که در راست جوش داده شده. در مقابل، اتصالات لوله کارخانه آماده و جوش داده شده در کارگاه. جوش آماده سازی مشترک انجام می شود نگه داشتن این عامل.

گیره های داخلی (شکل 5) داخل خط لوله مشترک برای چیدمان سریع استفاده می شود و هنگامی که ریشه و داغ عبور کامل از پایان دوم لوله را می توان حذف. در حالی که با توجه به طول های کوتاه و خمیده داشتن اتصالات لوله کشی و اتصالات, اتصالات جوش با یا بدون استفاده از بست های خارجی آماده شده است.

یکی دیگر از تفاوت استفاده tacks است. در اتصالات خط لوله tacks هیچ عنوان ریشه استفاده می شود و بلافاصله پس می گیره داخلی در محل در حالی که در مورد لوله کارخانه tacks جوش اتصالات جوش برای جوشکاری در مرحله بعد آماده استفاده می شود به پایان داغ عبور می کند.

تکنیک های جوشکاری

در حالی که در لوله کشی کار مشترک، یک جوشکار کامل تمام مشترک از پایین به بالا مشترک لوله کشی جوشکاری می گفتیم که چرا لوله های جوش داده شده با استفاده از روش سراشیبی و لوله کشی با روش دشوار، در سراشیبی روش جوش دو یک مفصل به طور همزمان از بالا به پایین از لوله در طرف مقابل جوش.

کدها و استانداردها

همانطور که قبلا اعلام شده، خط لوله جوشکاری با توجه به کد API 1104 و بوته جوش ASME Sec IX انجام شده است.

در حالی که قطعه تست جوشکار لوله کارخانه در موقعیت 45 درجه (شکل 8) برگزار می شود برای خط لوله قطعه تست جوشکار در موقعیت افقی (شکل 7) برگزار می شود. این است زیرا جوش خط لوله در یک موقعیت افقی ساخته شده و لوله کشی جوشکاری در افقی، عمودی و در موقعیت های زاویه 45 درجه صورت مي گيرد.

کوپن های تست مخرب نیز متفاوت برای تکنیک های که در شکل 9 و شکل 10 نشان داده شده است.

پوشش الکترود
سراشیبی جوش هستند تمام الکترودهای مورد استفاده از پوشش سلولزی در حالی که برای دشوار جوشکاری الکترود استفاده می شود برای پاس ریشه است سلولز پوشش و بقیه با الکترود هیدروژن با پوشش کم در حال انجام است. دلایل این 1 هستند) ضخامت دیواره خط لوله است که معمولا کمتر از 12.5 میلی متر; 2) حذف آسان سرباره; 3) سرعت و 4 جوش) مهره نازک الکترود خمیر. همه از این الزامات جوشکاری خطوط لوله در حالی که در کارخانه لوله کشی ضخامت لوله بیشتر است، بنابراین حرکت بافی الکترود در مورد نیاز به جوش سنگین ضخامت لوله کشی مفاصل. برای این منظور الکترود هیدروژن کم استفاده می شود.

سرعت جوشکاری

آخرین – اما نه کم – تفاوت بزرگ بین لوله و کارخانه لوله کشی جوشکاری جوشکاری سرعت تولید است. در اینجا به برخی از دلایل این تفاوت در سرعت جوشکاری:

1. لوله کشی مفاصل تنظیم و یش در کارگاه و معمولا یک جوشکار مشترک تمام جوش ریشه، پر کردن و درپوش عبور کامل. در حالی که در خط لوله تمام زمین مشترک با گیره داخلی در سایت تنظیم و جوش انجام می شود تصویب توسط تیم عمدتا دو ریشه جوش، دو داغ عبور جوشکار، دو پر جوشکار تصویب و دو برای جوشکار را منتقل می کند.

هر دو جوشکار انجام جوشکاری در طرف مقابل از خط لوله مشترک و خدمه جوشکاری در کاروان در باز حرکت می کند. در نتیجه، جوش سرعت تولید بسیار بیشتر از لوله کشی اتصالات جوش داده شده در کارگاه است.

2. سراشیبی جوش روش تولید جوش خوب در خط لوله در جایی که ضخامت لوله است بیشتر از 12 mm و یا نیاز دارد در حالی که اتصالات لوله کشی از ضخامت بیشتر و سربالائی جوش روش کمتر، زمان بیشتری می دهد; بنابراین، تولید جوش کمتر در مقایسه با خط لوله است.

3. یکی دیگر از دلایل برای سریع تر سرعت در خط لوله جوشکاری جنبش الکترود از بالا به پایین و با هیچ حرکت بافی است. در حالی که حرکت الکترود از پایین به بالا لوله کشی مفصل و بافندگی الکترود جوشکاری سرعت را کند می کند.

نویسنده
مهندس محمد Younas ملک
مهندس مجرب مکانیک از دانشگاه مهندسی و فناوری، لاهور پاکستان و دارنده مدرک لیسانس در آموزش و پرورش فنی از دانشکده پلی تکنیک تاسیس دانشگاه ایالتی اوکلاهما در راولپندی, پاکستان است. او عضو انجمن جوشکاری آمریکا (AWS) و آمریکا انجمن مهندسین مکانیک ایالات متحده آمریکا بوده است.